History
Member list
Works
Contact
Links
K3L Corporation
  English

 

Historie:

K3L vznikl někdy v roce 1994. Založili ho Axe, Bell a ještě jeden jejich kámoš, který to vzdal moc brzo na to, aby si ho někdo zapamatoval. V tuto pohnutou dobu by nebylo od věci si říct, co vlastně znamená "K3L"... Jó, vod věci by to nebylo, ale bohužel musím říct, že to dnes už asi nikdo neví :-(. DigiSynth3 - Titulní obrázek "K" mohlo znamenat Kunstmuller (to jako Bell), trojka snad asi vyjadřovala početní stav a "L" bylo asi příjmení buď Axeho nebo toho třetího. No teď užvíte, že "K3L" znamená hov... (chci říct nic). Můžem pokročit...
Počátkem roku 1995 se přidal Eye a celý team se vrhnul na Macrobii - první větší demo od K3L. Jestli náhodou přemýšlíte, jak se člověk z Českého Těšína mohl dostat do teamu demomakerů ze Žďáru, tak si ze skříňky vytáhněte ZX Magazín číslo 5/94 a nalistujte si inzeráty... To ale nic nemění na faktu, že Macrobia byla vypuštěna v květnu 1995.
Tou dobou proběhla sqělá, jedinečná, báječná,... akce s hrdým názvem Samcon 95. Bylo zajímavé, že zatímco majitele Samů bylo možno spočítat (a stačily by k tomu i prsty), tak Spectristů bylo nepočítaně. Mezi nimi samozřejmě i já (Dron) a oni (K3L). Nějak sem se dal do řeči s Bellem a jak to skončilo už vidíte...
Ve stejném roce, kdy byla vypuštěna Macrobia někoho napadl ten šíleneý nápad udělat pokračování DigiSynthů tentokrát s pořadovým číslem 3. Někdy na podzim jsem se přidal k teamu a zároveň Axe zdrhnul a koupil si PeC (scéně se ale věnuje dál - tvoří hudbu). No a čas letěl... a letěl... a nikam se nespěchalo... a nespěchalo...
A je tu rok 1997 a tak jsme si řekli, že by už konečně bylo slušný něco dodělat... Na Umconu Marwin´s Gallery - Jeden z obrázků (něco jako byl Samcon) jsme potkali Marwina a hned po spatření jeho grafiky jsme mu nabídli členství. On ho přijal a v červnu byl vydán DigiSynth3.
Marwin se ukázal být katalyzátorem aktivity a měsíc po DigiSynthu vzniklo demíčko Marwin's Gallery a za čtrnáct dní Burdensome Dream - demo pro ruskou demoparty Enlight'97. Na Enlight jsme se dostavili s Eyem dokonce osobně - St. Petersburg je krásný město ;-)
No a za půl roku, ani pořádně nevím, jak se to semlelo, se k nám připojil jistý TDM. Jeho specializaci je (kromě správy jistého servru) hlavně hudba. Co bych tak o něm napsal? No, nejlepší bude, když se mrknete sem , nebo taky sem .
A blížilo se léto roku 1998. No a to znamenalo jediné - Doxycon'98 ! Právě tady mělo být vypuštěno největší mega-euro-multi-demo s prostým názvem First Association. No a tak jsem bastlil a bastlil, až jsem ubastlil nějaké párty pro 128čku. Jediné co by mohlo stát za zmínku je fakt, že se dohrává pod IM 2 a pokud máte MB-02, tak to je krásně na pozadí (a systémově). Hudbu zcela netradičně udělal Factor 6 za což mu děkuji. Bell měl jakési jiné starosti, něco jako vojenská služba, nebo co... Prostě pakárna, já bych to zakázal. Ale zpět k Doxyconu. Na democompo bylo vrženo demíčko GeneticError, na kterém je zajímavé hlavně to, že přestože skončilo druhé, ještě není vlastně releasnuté. (stav dva roky pote...) No zkrátka trapas, ale neplačte, já to (snad) někdy dodělám. Hlavně bych to chtěl poněkud předělat.
Po Doxyconu jsem měl vcelku dost dlouho kopr, takže přehravač soutěžních hudeb z Doxyconu bylo vlastně jediné dílko po půl roce. Je to lameřina (hlavně to intro), ale co, už to nepředělám.
A co chystáme do budoucna ? To ukáže budoucnost ;-))))

nahoru


Kdo je všechno v K3L ?

dR0n
coder, občas i grafik, rádobydesigner
 
ZX Spectrum 128K+, MB-02+, IdeFace, hdd,GeneralSound 128K
 
Bell
  hudebník
  ZX Spectrum 128K+2, MB-02+
Eye
coder, filozof ;-)
 
ZX Spectrum 128K+2A, MB-02+
 
Marwin
  grafik
  ZX Spectrum 128K+2, MB-02+
TDM
hudebník, big linux admin
 
ZX Spectrum 128K+2A, D40/80, +3disk
 
Factor6
  hudebník, místy i grafik a coder !
  ZX Spectrum 128K+, MB-02+
Relict
grafik, designer, scene teoretik :-)
 
ZS Scorpion 256 Turbo +/5,25 and 3,5 diskdrives/Kempston mouse/General Sound 128K/TR-DOS
 

nahoru

Naše dílka:

SpeccY SourcE Library

Zbytek v přípravě :-(

nahoru

Kontakt:

dron@post.cz

nahoru

Linky:

Shared filezzz

SpeccY SourcE Library

Demotopia
World Of Spectrum
raww.org

nahoru

 

2000 (c) dR0n_K3l Corp.